31 Aralık 2013 Salı

Lütfen Hoşgel 2014

Bir yıl boyunca 2013 benim yılım, bu yıl benim için süper şeyler olacak, iş hayatım, ev hayatım, tüm hayatım harika geçecek ve benim için yeniliklerle dolu başarılarla süslenmiş bir yıl olacak diyordum... Yanılmışım.... bu yıl hiç yaşamadığım kadar üzüntü, acı ve kötü olaylar yaşadım. Evliliğim kötü gidiyordu. İş hayatım berbattı. Haketmediğim ithamlara ve haksızlıklara uğradım. Bu yıldan bu kadar umutluyken bunları yaşamak beni inanilmaz derecede yıprattı. Kırgın, kızgın ve alıngan bir ruh hali içine soktu.
Hatta bir ara tamamen hayata küstürdü. Ama toparlanıp yeniden hayata tutunmalıydım çünkü benim ilgime muhtaç minik bir kız çocuğu vardı. Herşey onun için, tüm hayatım, tüm yaptıklarım... hayatımın anlamı küçük bir kız çocuğu.... onun için ayakta durmalı, onun için mücadele etmeli, onun için kabullenmeli, onun için affetmeliydim...
Bende öyle yaptım, içim acıyarak, içim sızlayarak, doğru mu yaptım evet doğru yaptım doğru olan buydu ama benim doğrum değil, sadece kendimi düşünsem hayatıma farklı bir yön verirdim. Ama benim doğrularım ve o minik kız çocuğunun doğruları aynı olmak zorunda, herşey onun iyiliği için. Çünkü o daha 3 yaşında bile değil ve mutlu bir çocuk olarak büyümesini istiyorum. Onu sevgi dolu bir ortamda büyütmeli, kaldıramayacağı acılar yüklememeliyim. Bu benim sorumluluğum ve sorumluluğunu yerine getirmeliyim. 
2014 yılından benim için ruh sağlığı öncelikle (buna çok ihtiyacım var), beden sağlığı ve huzur istiyorum. Maddi hiçbir şeyde gözüm yok, beni geçindirebilecek kadar gelirim, beni şimdilik çok rahatsız etmeyecek (mutsuzluğa sürüklemeyecek, çünkü bu yıl işle ilgili çok sıkıntı çektim) bir işim var. 
İstediğim tek şey huzur. 
Eşim ve kızımla mutlu bir yuva...
Kızım için ise, sağlık, mutluluk, güzel bir kreş, başarılı öğretmenler:)) ve sevebileceği eğlenceli oyunlar oynayabileceği sakin arkadaşlar:))) 
Ailem için, sağlık, mutluluk, bekarlara koca, çocuk isteyenlere çocuk, iş isteyenlere iş...
Ülkem için, huzurlu, sakin, ekonomik göstergelerin iyi olduğu, barış içinde bir yıl olsun.

27 Aralık 2013 Cuma

GRATİS ALIŞVERİŞİ

Dün öğle arası Ankamall AVM ye uğramıştım, gratisteki indirimi biliyordum ama vaktim o kadar azdı ki sadece küçücük bir alışveriş gerçekleştirebildim. Aslında saç fırçası ve saç spreyi alacaktım ama yanına iki parça şey de ekleyip ayrıldım mağazadan. Yalnız gözüm The Balm ve Essence de kaldı, inşallah yılbaşından önce gratis ve vatsons a bir ziyaret daha gerçekleştirebilirim. 


kız çocuğu işte, bayılıyor eşyalarımı karıştırmaya:)))

H&M MANIKUR SETIGeçen gün H&M de alışveriş yaparken kasada bu manikür setini gördüm ve denemek için almıştım. Dün gece de denemeyi gerçekleştirdim. Sally Hansen katikül gidericiyle kullandım, fırçasını ve tırnak etlerini itmek için olan aleti başarılı buldum. Törpülerde klasik karton törpü işte. Ben manikürümden memnun kaldım almayı düşünenler varsa bir fikir olsun diye yazmak istedim.

L'Oréal Skin Perfection Serisi Deneyimlerim


20'li 30'lu yaşlarda cilt genç gözükse de düzenli bir bakıma her zaman ihtiyacı var. Malum stres, yorgunluk ve günlük yoğun yaşam, cildi gözle görülür biçimde etkiliyor. Sonuç cilt kusurları, kızarıklıklar, gözeneklerin genişlemesi ve ton eşitsizliği oluyor. L'Oréal'in Skin Perfection serisi cildin ihtiyaçlarını tamamiyle karşılıyor. Bu yeni bakım serisinde Skin Perfection Cilt Kusursuzlaştırıcı Serum, Skin Perfection Cilt Kusursuzlaştırıcı Nemlendirici Krem ve Skin Perfection Cilt Kusursuzlaştırıcı 6'sı 1 arada BB Krem bulunuyor.

Serinin nemlendirici kremi içeriğindeki Perline - P ile cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı oluyor ve ihtiyacınız olan nemi karşılıyor. Cildimi yağlandırmadan nemlendirmesine, kokusuna ve şık ambalajına benden tam puan!

Serideki favori ürünüm: Skin Perfection Cilt Kusursuzlaştırıcı Serum.
Gözeneklerimin sıkılaştıran ve cildimin daha pürüzsüz görünmesini sağlayan
bu serumun formülü 10 yıllık L'Oréal araştırmalarında açığa çıkan LR2412 ve cilt yüzeyinin kalitesini en iyi duruma getiren aktif kompleks Perline-P’den oluşuyor.  Özellikle makyaj öncesi sürdüğünüzde aradaki farkı kolayca görüyorsunuz. Ayrıca Hipoalerjenik ve dermatolojik testlerden geçmiş ve hassas ciltlere uygun bir serum.

İçerisinde UV koruması ve GKF 25 koruma faktörü bulunan Skin Perfection Cilt Kusursuzlaştırıcı 6'sı 1 arada BB Krem ise fondöten kullanımınızı en aza indirecek hatta belki ona veda etmenizi sağlayacak bir ürün. Cilt kusursuzlaştırıcı nemlendirici kremin üzerine uyguladığım BB krem ile cilt tonum eşitleniyor, gözenek görünümünü azaltıyor ve ipeksi pürüzsüz bir görünüm oluşuyor.

İçerik: www.kokoshgirl.com

Bir boomads advertorial içeriğidir.

23 Aralık 2013 Pazartesi

Blogger Zet Fashion, Emotion Parfüm Facebook sayfasında!

Emotion Parfüm, sosyal medya hesaplarında yılbaşı heyecanını blogger Zet Fashion’ı davet ederek zenginleştiriyor.

Modanın nabzını tutan ve trend yaratıcılarından biri olan Zet Fashion blogunun sahibi Zuhal Okçu, Aralık ayı boyunca Emotion Parfüm sosyal medya hesaplarında.

Zuhal Okçu, Emotion Parfüm takipçileriyle moda sırlarından makyaj tavsiyelerine, yeni yıl trendlerinden saç modellerine kadar birçok konuda tavsiyelerini #YeniYılHazırlığı hashtag’i üzerinden paylaşıyor.

Aralık ayında Emotion Parfüm sosyal medya hesapları yılbaşı hazırlıklarına sıcak ve samimi bir ortam sağlıyor. Emotion Parfüm ve Zet Fashion Aralık ayı içerikleri boyunca takipçilere sadece tavsiye vermekle kalmıyor, birbirinden güzel hediyeler de dağıtıyor. Etkileşimli yılbaşı hazırlık postları, moda takibi ve günlük tavsiyelerle Aralık ayında Emotion Parfüm sosyal medya hesapları dopdolu.

Siz de Emotion Parfüm’ü takip etmek isterseniz www.facebook.com/EmotionParfum ve www.twitter.com/emotionparfum adreslerine bekleriz.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

12 Aralık 2013 Perşembe

ŞAH VE SULTAN

           Bu okuduğum ikinci İskender Pala kitabı. İlki Katre-i Matem'di. Kitaba başlarken biraz sıkılmıştım ama okudukça fikrim tamamen değişti ve okumak için bir an önce bitirmek için fırsat kollamaya başladım. Çocukla kitap okumak zor vesselam:) onun uyumasını bekledim yada sabahları işe gelirken yolda ne kadar okuyabilirsem o kadar işte.
            Kitabı beğendiğimi anlatmama gerek yok sanırım. Taçlı Sultana aşık olan iki büyük devlet adamı.... ama Taçlı Sultan'ın kimseye yar olmaması ve yar olamadan ölmesi. Tarih kitaplarını çok seviyorum ama içinde aşkta varsa ayrı keyif alıyorum okuduklarımdan. Çaldıran savaşını ortaokul lise dışında tarih kitapları dışında bir romandan okumak çok keyifliydi. Okumayanlara tavsiyemdir.

11 Aralık 2013 Çarşamba

ORIFLAME GIORDANI GOLD LIP SHIMMEROriflame'in bu şeker mi şeker lipglossunu yeni aldım. Rengine, kokusuna ve içindeki minik ışıltılarına bayıldım. Günlük makyaj için ideal, arada bir tazeliyorum tabiki gün boyu dayanmaz bana :)
15 koruma faktörlü olması da benim için bir artı. Bu oriflame'den aldığım ilk lipgloss, ben beğendim daha sonra yine alabileceklerimin arasına girdiler.