26 Kasım 2009 Perşembe

100.izleyicimmm


Şu an itibariyle 100. izleyiciye ulaşmış durumdayım, biliyorum bloguma fazla ilgilenemiyor her gün yazı giremiyorum ama yine de bu 100 kişi beni izlemeyi tercih etmiş, herkese sonsuz teşekkür ediyorum, beni izlemeye devam edin diyorum:)))

25 Kasım 2009 Çarşamba

2012

Evet sonunda merakla beklediğim filmi hafta sonu izleyebildim. 2012 yani kıyamet günü 21 Aralık 2012 tarihinde dünyanın sonunun geleceğini söyleyen Mayalılar teorisinin doğru çıktığı bir geleceğin anlatıldığı filmde insanların hayatta kalma mücadeleleri anlatılıyor. Gerçe Maya uygarlığı taa binlerce yıl önceden dünyaya büyük bir göktaşının çarpacağını ve bununda dünyanın sonunu getireceğini söylemişler. Filmde göktaşı falan yok, farklı bir şekilde dünya yok olmaya başlıyor ama tam olarak yok olmuyor. Filmin konusunu anlatmak istemiyorum ama sonunda parası olanlar hayatta kalıyor diye bir ip ucu verebilirim:)Filmin görsel efektleri iyiydi ama beklediğim kadar iyi bir film değildi. Bu tabiki tamamen benim görüşüm. Filmde korkunç depremler oluyor ama oyuncular bu kadar korkunç bir olayı duygu olarak yansıtamıyorlar gibi geldi bana. Yani çevremde herşey birden yok olurken ben çıldırma noktasına gelebilirim ama oyuncular ucağın penceresinden gayet duygusuz bir şekilde olanları seyrediyorlardı. Yani ordaki korku, dehşet ve yıkım bana geçmedi. Bu da benim naçizane fikrim.


16 Kasım 2009 Pazartesi

İlk duvar sticker denemesi

Duvar stickerlarını uzun zamandır her yerde görüyorum ve beğeniyorum. Hatta bir ara walltogether sitesinden sipariş bile verecektim ama kısmet olmadı. Bende kendim yapmaya karar verdim. Tabi bu konudaki cesaretimi sergun'a borçluyum. Onun blogu beni sticker yapmaya itti. Kendisi blogunda süper ürünler yapıyor, saatten broşa, amerikan servisten magnete kadar, almak isteyenler pasajına bakabilir.

Gelelim benim yaptığım stickera,Öncelikle deseni nerden bulduğumu hatırlayamadım, bir süre önce bilgisayarıma kaydetmişim ordan aradım taradım buldum ve şekli A4 kağdına bastım. Daha sonra kenarlarından bir güzel kestim. Kestiğim şekli praktiker den aldığım siyah üzeri hafif desenli bir yapışkanlı folyoya yapıştırıp etrafından çizdim. Ardından folyodaki şeklide kenarlarından kestim. İşte burda kağıt kesme işinde ne kadar acemi olduğum ortaya çıktı. Kenarları çok düzgün olmadı ama ilk denemem diye çok önemsemedim, biraz daha düzeltmeye çalıştım.


Resimdeki gibi şekil ortaya çıkmış oldu. Sevimli bir kuş dala konmuş, şekerbulutu da almış onu kapı girişine sap kısmından başlayarak yapışkanlı kağıdı sıyırarak yapıştırmış.


İşteee, sonuç bu.
İlk stickerımızın duvardaki hali...

Flormar Ürünlerim


Bir önceki yazımda flormar'ın hediye ürünlerimi gönderdiği haberini vermiştim. Eve gidip hemen fotografladım ama yazmak bugüne kaldı. Evde bilgisayarım olmadığından işyerinden bildiriyorum:))

Aslında bu nedenle daha az post girebiliyorum, işten fırsat buldukça, ya da kaçamak yaptıkça diyelim...

Neyse hemen ürünlere geçmek istiyorum. Yanda görülen ürünler geldi. Bir heyecanla açtım kutuyu. İlk kez hediye geliyor bana o yüzden ayrıca bir heyecan vardı bende :)

İlk olarak Great look volume up mascara; resimde görüldüğü gibi kirpikleri uzatıp dolgunlaştırdı, şimdiye kadar hep maxfaktor calorie dramatic look maskara kullandım. Onun kadar olmasada güzel sonuç aldım.


İkincisi T.color supershine gloss 120; bu ise günlük kullanım için süper bi renk. Bu renk bir glossa ihtiyacım vardı iyi oldu. Kokusu ve tadı nefis:)
Üçüncüsü Supershine lipstick 501; Her ne kadar Batman'in jokeri gibi görünsemde resmi silmedim bu dudaklarla idare edicez artık :) . Ruja gelince rengi biraz koyu ama ben sevdim. Koyu renkleri de kullanıyorum gündüz makyajında, iş yerinde sürekli beyaz gömlek giyen biri olarak dudakları arada renklendirmek gerek diye düşünüyorum. Gözleri vurgulamadım tabiki böyle bir ruj sürerken. Hatta şu an dudaklarımda bu ruj var.


Son olarakta supershine nail enamel 017; Ojeyi henüz denemedim ama kıvamına ve kokusuna baktım. Denediğimde bir ara onu da eklerim. Ayrıca ikinci resimde kaşlarımı boyadığım kalem de flormar ürünlerimden, yakın zamanda flormardan birde pudra almayı düşünüyorum.

12 Kasım 2009 Perşembe

Flormar ürünlerim geldiiiiii

Lacheen'in blogunda Flormar' ın Blogger kampanyasını görmüştüm ve hemen Flormar' ın Blogger' lara göndereceği hediyelerden almak için şu adrese tıklamış ve form doldurmuştum. Bu gün şu saat itibariyle ürünlerim geldi. Hediye ürünlerimi eve gidince deneyip fotoğraflayacağım.

Gelen ürünler şöyle;

1. Supershine nail enamel 017
2. Supershine lip stick 501
3. T.Color supershine gloss 120
4. Great look volume up mascara

9 Kasım 2009 Pazartesi

Olasılıksızzzz

Evet Olasılıksız.....
Yaklaşık bir haftadır elimde olan, hemen başlayıp 3 günde bitirdiğim kitap...
Süper sürükleyici, akıcı, bir çırpıda bitiveren kitap....

Okulda istatistik dersim pek parlak değildi, çok sıkılırdım. Ama romanın kahramanı bir istatistikçi (yaptığı hesaplardan sıkılmadım, hatta hoşuma bile gitti diyebilirim) ve hayatındaki her şeyin olasılık hesaplarını yapan bir epilepsi hastası...

Konusunu pek anlatmak istemiyorum ama şu kadarını söyleyim, oldukça sürükleyici. Tıpkı bir film seyrediyormuşçasına olaylar öyle birden akıp gidiyorki sıkılmaya fırsat bulamıyorsunuz. Tipik amerikan filmi de diyebiliriz, CIA, FBI falan da işin içinde yani...

Tavsiye ediyor muyum?
Evet, kesinlikle.....

6 Kasım 2009 Cuma

3-9 Kasım Organ Bağış Haftası

organ bağışı hayat kurtarır

Sevgili blog arkadaşım sihirlieller'in eşi böbrek hastası ve böbrek bekliyor. "Bekleyenlerin hayatı ol" sloganıyla organ bağışına dikkat çekmek isteyen bu resmi bloglarımızda yayınlayarak, sihirli ellere ve onun gibi ülkemizdeki bir çok insana destek olabiliriz. Sihirli eller bunu bir mim gibi düşünmemizi ve blograrımızda yayınlamamızı rica etmiş, bende bu konuya tekrar burdan dikkat çekmek istedim.
Tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Umarım aradığınız organ bir an önce bulunur.