31 Mart 2014 Pazartesi

BabyMall Alışverişim

Ankaraya BabyMall mağazası açıldığından beri sürekli merak ediyordum ama bir türlü gitme fırsatı bulamamıştım. Geçen hafta akşam iş çıkışı yolumuz üzerindeyken uğrayalım dedik ve ufak bir alışveriş yaptım. Yolculuklarda bizim kızın boynunu koruyacak ve uyumasını kolaylaştıracak bir boyunluğa ihtiyacımız vardı. Seçenekler çoktu ancak sade birşey olsun deyip BabyJem marka boyun koruyucuyu aldık.  Fiyatı 16 tl gibi bişeydi. Daha pahalı modellerde vardı tabi ama bu bizim işimizi görür diye düşündüm. 


Artık havalar düzeldi kızıma bir spor ayakkabı ihtiyacı doğdu, hazır gitmişken vicco marka spor ayakkabıları aldık. Bunun fiyatı da 45 tl olmalı, kızım bayıldı ayağından çıkarmak istemiyor, hatta "anne hadi spoy yapalım diyor" :)) parka giderkende iyi bir seçenek oldu. Benim minik alışverişim bu kadar, siz babymall dan neler aldınız???

27 Mart 2014 Perşembe

Bu Haberi Okumadan Sigorta Yaptırmayın!


Bir süredir iletişim çalışmaları çok dikkatimi çeken bir sigorta firmasından bahsetmek istiyorum bugün. Sigortanın kolay hali sloganıyla piyasaya çok hızlı bir giriş yapan Generali Sigorta’nın özellikle Zorunlu Trafik Sigortası’nda ve kasko poliçelerinde %70’e varan indirimleri ilgimi çekti. Blogda yazmak üzere biraz inceledim ve sadece kampanya olarak değil, tüm hizmetlerinin gayet memmuniyet verici olduğunu gördüm.

Bu arada piyasaya hızlı giriş dedim ama Generali 1831 yılında İtalya’da kurulmuş ve aslında 150 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyormuş. Adını elbette duymuştum ama ancak bugün yazabiliyorum.

Zorunlu Trafik Sigortası’nda %70’e varan indirimleri dışında Prestijli Kasko’larını da çok beğendim. Sigorta sektöründe bir ilk olarak, herhangi bir kaza anında sunduğu yol yardım hizmeti ile lastiğiniz patladığında ücretsiz lastik değişimi veya aracınızın yakıtı bittiğinde   Yapılan kaza sonrası acil bir noktaya yetişmeniz gerektiğinde yol yardım hizmetleri ile taksi ücretinizi dahi karşılıyorlar. Aracınız tamir edilirken 5 gün süreyle, size özel bir araç bile veriyorlar. Bence bu özel danışmanlık ve 7/24 destek hizmetleri şehir hayatının olası zorluklarını da hafifletiyor.

Bir de Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra ürünleri var. Mini Kasko, 1 çarpışma hasarını 2 bin TL’ye kadar kapsayan düşük fiyat kategorisindeki bir ürünmüş. Daha yüksek bir sigorta teminatı tercih edenler için bu tutar, Mini Kasko Ekstra ürünü ile 2 çarpışma hasarı ve toplamda 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyormuş. Tüm bu hizmetler için ayrı ayrı teklif alıp, satınalım yapabiliyor olmak ise harika. Mini Kasko ve Mini Kasko Ekstra ürünlerinin fiyatları sabit. Zorunlu Trafik Sigortası içinse teklifler size ve arabanıza özel yapıldığı için indirimler kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Bu yüzden teklif alırken yaşınız, arabanızın yakıt türü gibi etmenler de önemli oluyor. Siz artık sitesinden aracınıza en uygun sigortayı detaylarıyla incelersiniz.

Generalinin 7/24 Özel Sigorta Danışmanlığı hattı 0850 555 55 55’ten veya generali.com.tr den 1 dakikada teklif alabilirsiniz. Bu arada Generali Sigorta müşterisi olmasanız dahi bir kez teklif alırsanız size kişisel sigorta danışmanı atıyorlar. Bilgi alan kişi her aradığında, karşısında aynı danışmanı buluyor. Böylece müşteriler sorunlarını her defasında baştan anlatmak zorunda kalmıyor ve telefonda uzun uzun beklemeden işlerini kolayca halledebiliyor.

Eh daha ne olsun:)

1 dakikada teklif alıp indirim kazanmak isterseniz, 31 Mart’a kadar generali.com.tr yi ziyaret edin derim.

1 Dakikada Teklif Almak için Tıklayın.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

18 Mart 2014 Salı

Aliexpresten doğum günü elbisesi ve doğum günü hazırlıkları


17 mart kızımın doğum günü. Aliexpresten kızımın doğum günü için yandaki elbiseyi sipariş etmiştim tam bir ay önce ancak bugün ayın 18 i ve hala gelmedi. Allahtan doğumgünü kutlamasını pazar günü yani 23 Martta yapmaya karar verdim de içim biraz daha rahat. O tarihe yetişme ihtimali var elbisenin.
Bu yılki doğumgünü konseptimiz Mickey Mouse. Hazırlıkları buna göre yapıyorum. Nette o kadar çok fikir varki bu konseptle ilgili onlara bakıp bende fikir alıp değişik şeyler yapmaya çalışıyorum. Parti süslemeleri için bunları  kullandım. Üzerlerini photoscape de düzenleyerek hazırladım.
 
Örneğin bu resimlerden her harf için birer tane hazırlayıp ozalitçiden çıktı aldım. Bundan "iyi ki doğdun"  hazırlayıp duvara asıcam.
Yaptığım diğer çalışmaları da doğum günü partisinden sonra burada paylaşırım:)


18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ


18 Mart Çanakkale Zaferi!!!
Yine oralarda olmak vardı, yine şehitliklerimizi ziyaret etmek vardı, o duyguyu hissetmek.... her karış toprağında şehit kanı olduğu bilmek tarif edilemez bir duygu, gurur, saygı, övünç, üzüntü...
Şehitlerimizi saygıyla anıyorum....