27 Şubat 2014 Perşembe

Samsung, Hayalinin Peşinden Gidenleri Arıyor


Samsung,dünya çapında ses getiren “Hayalinin Peşinden Git” kampanyası ile  tutkusunun peşinden koşanları başvuruya davet ediyor.

İstanbul, 07 Şubat 2014 - Samsung Electronics, tüm dünyada hayallerini ve tutkularını hayata geçirmek için teknolojiyi kullanan insanların sahip oldukları potansiyeli keşfetmeyi, paylaşmayı ve desteklemeyi hedefleyen “Hayalinin Peşinden Git” kampanyasını Türkiye’de başlattı. Başarılı mesleki kariyerleriyle tanınan ünlü mentorların da, başvuranlara fikir önderliği yapacağı kampanyaya başvuru için  www.hayalininpesindengit.com adresi ziyaret edilebilir. Kampanyaya başvurular 28 Şubat 2014 tarihine kadar devam ediyor.

“Hayalinin Peşinden Git” kampanyasının kazananları, Samsung ve mentor desteğiyle potansiyellerini açığa çıkararak, hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatını yakalıyor.

Her gün, heyecan verici şeyler yapmak için Samsung ürünlerini kullanan insanlardan ilham alan kampanya; tutkulu kullanıcıları hayallerini ve fikirlerini paylaşmaya davet ediyor. Fotoğrafçılık, mutfak sanatları, spor ve girişimcilik alanlarında başvuruların kabul edildiği kampanyanın kazananları  projelerini hayata geçirme evresinde Samsung’un teknoloji desteğinin yanı sıra, aralarında Fotoğrafçı ve eğitmen Muammer Yanmaz, Kantin’in sahibi ve şefi Şemsa Denizsel, Spor spikeri ve yazarı Caner Eler ve B-Fit’in kurucu ortağı, girişimci ve Schwab Vakfı tarafından “2013 Yılının Sosyal Girişimcisi” seçilen Bedriye Hülya’nın da bulunduğu mentorlerin tecrübelerinden faydalanma fırsatı da bulacak.    

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung projeyle ilgili olarak;  “Samsung olarak teknolojinin, hayal gücüyle bir araya geldiğinde insanların hayatına anlam kazandırdığına inanıyoruz. Dünyanın dört bir yanında insanlar, Samsung teknolojisini kullanarak farklı ve yenilikçi başarılara imza atıyor. Ortaya çıkan hikayelerin yarattığı ilham doğrultusunda geliştirdiğimiz “Hayalinin Peşinden Git”  kampanyasını Türkiye’de hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Diliyoruz ki bu proje ile, Türkiye’deki tüketicilerimizin sadece kişisel tutkularını keşfetmelerine değil, aynı zamanda dünya üzerindeki diğer tüketicilere de ilham vermelerine yardımcı olacağız” dedi.

Katılım koşulları

“Hayalinin Peşinden Git” kampanyasına  www.hayalininpesindengit.com adresinden ya da Samsung Türkiye Facebook sayfasındaki “Launching People” uygulamasından başvurmak mümkün. Başvurular, 28 Şubat 2014 tarihine kadar gerçekleştirilebilecek.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

26 Şubat 2014 Çarşamba

Vileda Virobi Şarjlı Robot


Vileda nın şarjlı robotu Virobi, nette gezerken rastladım. Nasıldır, kullanışlımıdır, gereklimidir değilmidir bilmiyorum ama bizim salona koyasım ve koltuğa kurulasım var. Bırakayım temizlesin, silsin, süpürsün, halletsin...
Çok tembelim bu ara.....

24 Şubat 2014 Pazartesi

Ankara'da Trabzon Günleri


20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Ankara'da Atatürk Kültür Merkezinde Trabzon Günleri vardı. Bir öğle arası işyerinden kaçıp çok merak ettiğim Trabzon yemeklerini tatmaya gittik arkadaşlarla. Gerçektende ne çok lezzetli yemekleri varmış, kuymak, turşu kavurma, kaygana, kara lahana sarması, hamsi tava offfff offf neyse anlatmayayaım fazla yemekleri:)))
yöresel ürünlerde vardı tabiki, mısır ekmekleri, mısır unları, fındık, pestil, peynir ve tereyağlar nefis görünüyordu, ben yoğurttan yapılmış tereyağından aldım biraz, çünkü tereyağları genellikle ağır kokar ama yoğurttan yapılanlar daha hafif olduğundan bence daha yenilebiliyorlar. Eve gittiğimde denedim gayet lezzetliydi. 
Orada sadece yiyecekler yoktu tabiiki, trabzon bakırları, rize bezleri, el yapımı bebekler ve trabzona özgü süs eşyalarıda güzeldi. Ayrıca horon ve kolbastı gösterileride vardı ama benim vaktim fazla yoktu izleyemedim, inşallah bir dahakine diyip ayrıldık......

1 Şubat 2014 Cumartesi

H&M ÇOCUK ŞAPKALARI

H&M'nin bu şapkalarına bayıldım. İnternet sitesinde  çocuklar için birbirinden güzel sevimli şapkalar var. Bizim minnak bunları görse çok sever eminim, şimdiden bir stili var yavrucağın:)) her kıyafeti beğenmiyor, istediğini giymek istiyor. En kısa zamanda bir H&M ziyareti yapıla...