30 Ocak 2014 Perşembe

Aliexpress alışverişi (miz)


Aliexpress'ten aldığımız, merakla beklediğimiz telefon sonunda geldi. elektronik konusunda biraz çekingen davranmıştık ama sorunsuz elimize ulaştı, bu telefon eşimin :) ben daha ziyade çanta ve takı konusuyla ilgileniyorum:) inşallah onlarda da bir problem yaşamayız

21 Ocak 2014 Salı

En Etkileyici Parfümler


Özgür, duru, romantik, baştan çıkarıcı… Tarzınız ne olursa olsun kısa bir araştırmayla hayalini kurduğunuz parfüme ulaşmanız an meselesi. Parfüm seçiminde notaların tene uyumu ve uyandırdığı duygular kadar şişe tasarımının etkileyici olması da önemli. Parfümünüz bir bütün olarak sizi yansıtmalı. Bu amaçla sizler için en etkileyici parfüm şişelerini derledik.

Guerlain La Petite Robe Noire

Guerlain La Petite Robe Noire, küçük siyah elbisenin fenomen hikayesiyle romantik aynı zamanda yaramaz ve baştan çıkarıcı kadınlara sesleniyor.

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

Paco Rabanne Invictus

Sizi erkeklerin yeni güçlü dünyasına çağıran Paco Rabanne Invictus’un tasarımı da kendisi gibi yenilmez!

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

Marc Jacobs Daisy

Zamanında yaratıcı tasarımıyla FIFI ödüllerini de kazanan Marc Jacobs Daisy, senelere meydan okuyor ve orijinalliğini koruyor. Şişe tasarımı parfümün adı gibi papatya şeklinde ve çok renkli! Enerjik ve cesur kadınların seçimi Marc Jacobs Daisy, meyveli notalarıyla bağımlılık yaratıyor.

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

Roberto Cavalli Just Cavalli

Piton, cam ve metalin birleşimiyle hayat bulan tasarım, Cavalli erkeğinin baştan çıkarıcı karakterini ve tutkusunu yansıtıyor.

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

Flower in the Air

Flower in the Air, şişe tasarımında her detayın ne kadar önemli olduğunu gösteren bir diğer parfüm. Çiçeklerin özgürlüğünden esinlenen tasarım, kırmızının enerjisinden yararlanıyor ve kısalığıyla Flower by Kenzo ile arasındaki bağı vurguluyor.

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

Lolita Lempicka Feminine

Lolita Lempicka Feminine, elma şeklindeki tasarımı ve mor rengiyle masallar kadar tutkulu!

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

İçlerinden hiçbiri size göre değil mi? Ya da parfümünüzü değiştirmek mi istemiyorsunuz Hepsiburada’da 99,90 TL’den başlayan fiyatlarla alabileceğiniz yüzlerce parfüm modelini inceleyebilirsiniz veya kendi parfümünüzün Hepsiburada.com’daki fiyatına göz atabilirsiniz. Hepsiburada.com’daki parfümler için tıklayın. :)

Bir boomads advertorial içeriğidir.

6 Ocak 2014 Pazartesi

OD - İSKENDER PALA


Bir süre önce okuduğum ancak yazmaya bir türlü fırsat bulamadığım kitap. Beni çok etkiledi gerçekten. Yunus Emre'nin sadece bir halk ozanı, şair olduğunu düşünürdüm ancak kendini O'na adamış bir derviş olacağını düşünmemiştim. Çektiği acılardan sonra bir dergahta odun taşıyarak olgunlaşmış Sitarenin aşkından hiç vazgeçmeden ilahi aşka ulaşmış "Bizim Yunus". 
Kitapla ilgili sayısız bilgi ve özet var nette, ben tekrar konusunu yazmak istemiyorum sadece beni ne kadar etkilediğinden bahsetmek istiyorum. Aslında benden önce eşim okumaya başlamıştı kitabı ve gecenin bir yarısı olduğu halde bir türlü elinden bırakmıyordu ve çok kısa bir sürede bitirdi ve bana da tavsiye etti. Bende hemen bir merak başladım. Yunus Emre'yi klasik okuldaki bilgilerden tanıyordum. Ama Molla Kasım'dan dinlemek bana çok çok iyi geldi. Eğer Molla Kasım 2000 küsür şiiri kaybetmeseydi böyle bir yola başvurmayacak bize kendi ağzından Yunus Emre'yi tanıtmayacaktı. Böylece Yunus Emre'nin halk ozanlığının yanı sıra kendini ilahi aşka adamış, maşuk olmuş bilge bir derviş olduğunu anlayamayacaktım. Onu bu noktaya getiren de yaşadığı büyük acılar olmuş....
Mutlaka okunmalı....