31 Aralık 2010 Cuma

9 Aralık 2010 Perşembe

25.haftam ve benim hamile cicilerim

 Bu hafta hamileliğimin 25.haftası ve görüldüğü gibi göbek gittikçe büyümekte, internetteki kaynaklarda rahmimin bir futbol topu kadar olduğunu öğrendim bu hafta, eşime söylediğimde çok şaşırdı "futbol topumuuuu??" dedi :)) Bu bebek ilk bebeğimiz ve ilk tecrübemiz olduğu için hergeçen gün öğrendiğimiz şeyleri şaşkınlıkla karşılıyoruz.

Kızım bu hafta daha bir hareketlenmeye başladı, özellikle yatarken daha çok hissediyorum. Diğer hamilelere göre daha geç hissetmiştim hareketlerini ama doktorum normal olduğunu söyleyince içim rahatladı.

Bu hafta çok şükür ki kilomda bir değişiklik olmadı. Ama resimde bayağı iri görünüyorum, o kadar da iri değilim, boyum 1.70, kilom 66 :)) hala iyi sayılırım yani. (saatimi markafoniden almıştım daha doğrusu eşim seçmişti, güzel durmuş resimde:)))Hamilelikle birlikte insanın dengesi de değişiyo, artık topuklu ayakkabı giymek yasak, zaten sürekli topuklu giyinen biri değilim arada düz ayakkabılar, babetlerde giyiyorum. Bu botları Deichmandan aldım. Fiyatı çok uygun (39,90 tl) ve çok rahatlar. Bir numarada büyük aldım ayağımın şişme ihtimaline karşı, içi de miflonlu sanırım sıcacık tutuyor ayağı

Salı günü öğle arası küçük bir iş için kızılaya gitmiştim. Hazır oraya kadar gitmişken sevgili zeto'nun tavsiyesi aklıma geldi ve Peron mağazasına bi bakalım dedik. Bu yazısında bahsettiği indirimli kabanları bulduk. Zaten hamilelik dolayısıyla kendi kabanlarıma sığamamaya, düğmelerini kapatamamaya başlamıştım. Bu modeli de görünce hemen denedim (rengine de bayılmıştım zaten) çünkü yanlardaki akordiyon pileler sayasende göbeğim ne kadar büyürse büyüsün sığabilirim gibi geldi. Zaten satıcı kız da sağolsun çok yardımcı oldu. 5 dk içinde alıp çıktım. Etiket fiyatı 189 tl yazıyordu ama 49.90 tl aldık, çok hızlı, karlı ve keyifli bir alışveriş oldu.

8 Aralık 2010 Çarşamba

Av Mevsimi

Dün akşam Forum Ankara sinemalarında "Av Mevsimi"ni izledik. Beğendim mi evet beğendim. Ama izleyenlerin sürekli Cem Yılmaz'dan komik bişeyler beklemesi ve her hareketine gülmesi hoşuma gitmedi. Film bir dram, herkes nefesini tutmuş izliyor ve bazı insanlar sürekli gülüyor. Kendi adıma çok rahatsız oldum.
Şener Şen'in oyunculuğu ise tartışılmaz, ekibine sahip çıkması, karısıyla ilişkisi süperdi. Ama çok durağan bir polisiye filmi olmuştu, biraz daha hareket beklerdim açıkcası... ve sonu çok tahmin edilesi...

2 Aralık 2010 Perşembe

24.haftam ve kızımın ilk cicileri

Hamileliğimin 24.haftasında işte böyle göbekli bir insan haline geliverdim. Bu hafta beni en çok rahatsız eden şey REFLÜ... bişeyler yemeye korkar oldum. Geceleri iki yastıkla ve gayet dik bir şekilde uyumaya çalışıyorum ama yine de zorlanıyorum. Sanırım ilaç kullanmadan rahatlayamayacağım. İnşallah yakında azalır da hazır iştahım açıkken istediğim şeyleri yiyebileyim:)) Şu an itibariyle 7 kg almış bulunuyorum, biliyorum biraz fazla ama iştahım açık ve hiç yemediğim tatlıları da yemeye başladım. Sadece sütlü tatlı seven ben, bayramda şerbetli tatlıları bir bir götürdüm.

Bu hamilelik gerçekten çok farklı bir psikolojiymiş, herşeyden tedirgin olmak, sürekli bişey olacakmı diye düşünmek, basit şeylerde telaşlanmak.... belki bir çok kadın bunu yaşamıştır,  bana herkes çok rahat ol diyor ama bir türlü beceremiyorum. Bebek alışverişi yapmak için biraz erken olduğunu düşünüyorum ama haftasonu arkadaşlarla wenice mağazasına gittiğimizde kendimi tutamayıp bir kaç bişey aldım. Sanırım bu ayakkabılarla minik kızım kokoş bi kız olacak:))


Bu bodyler ise üçü bir arada satılıyordu, renklerine ve uğur böceklerine bayıldım. İnşallah bu cicileri giydiğinide görürüm minik kızımın

1 Aralık 2010 Çarşamba

Durdurulamaz - Unstoppable

Forum Ankara Alışveriş Merkezi sinemalarında her salı kamu personeline ve öğrencilere bedava gösterim yapılıyor. Bizde dün bu kampanyayı değerlendirelim dedik ve Durdurulamaz filmine gittik. Bu filmi seçmemde en büyük etken Denzel Washington'dı. Beğendiğim nadir oyunculardan biridir kendileri:) Filmdede gayet başarılı buldum.

Konusuna gelince; Deneyimli bir tren teknisyeni ile genç bir kondüktör, başında kimse olmayan, kontrolden çıkmış bir treni durdurmak ve nüfusun yoğun olduğu alanda ortaya çıkabilecek büyük bir felâketi önlemek için uğraşırlar. Konusu klasik Amerikan filmi. Sonunu da tahmin edebileceğiniz gibi iki kahraman treni durduruyorlar. Ama sahneler heyecan vericiydi sonunu tahmin etsekte soluksuz izledik diyebilirim.