31 Ağustos 2009 Pazartesi

ebvata'dan hediyelerebvata blogunda altı tane güzelmi güzel şirin mi şipşirin yani tam bizlik kadınlara yönelik hediyeler dağıtıyor. Peki yapılması gerekenler nelermiş:

1. ebvata'nın izleyecisi olmak
2. blogu olanların bu postu yayınlaması


katılmak için 1 hafta var. haftaya pazartesi kazananları blogunda yayınlayacak.
ilgilenenler tıklayabilir

25 Ağustos 2009 Salı

Evlilik Yıldönümümüz


24 Ağustos 2003 hayatımın en mutlu günüydü, çünkü canım kadar sevdiğim, sevgili, sevimli, bitaneciğimle evlendik. Evet 6 yıl olmuş ama bana zaman o kadar çabuk geçtiki... Ne güzel zamanlar geçirdik sevgili kocamla, dün de öyle güzel geçti beni işten alıp güzel bir yere yemeğe götürdü ve ne zamandır istediğim parfümü aldı desem yalan olur:)) onun yerine yine kokusu güzel olan resimdeki parfümü almış canım kocam, teşekkürediyorum canım evlilik yıldönümümüz kutlu olsunSabah işe gelince Strawberryden parfümle ilgili küçük bir araştırma yaptım, işte orda yazanlar;

Boucheron

Trouble EDP Sprey 100ml/3.4oz

  • Kadınlar için oryantal çiçeksi bir koku
  • Sıcak, tatlı, şehvetli ve baştan çıkarıcırı
  • Boyacı yeşil ot, limon ve yasemin içermektedir.
  • Temel notaları ise sedir ve kehribar oluşturmaktadır.

21 Ağustos 2009 Cuma

ilk blog ödülüm

Sevgili http://lkhzn.blogspot.com/ ve mavi karanlık tarafından ödüllendirilmişim çok teşekkür ediyorum. Bu benim aldığım ilk ödül. Demek ki acemi bir blog sahibesi olarak bloguma birşeyler katmaya başladım anlamına geliyor. Tekrar teşekkür ediyorum

ödüllendirdiğim blogerlar:
1. http://evcilik-evcilik.blogspot.com/
2. http://modamakyajveben.blogspot.com/
3. http://melekler-diyari.blogspot.com/
4. http://deepseaa.blogspot.com/
5. http://birseyleryapmaklazim.blogspot.com/
6. http://amethyst-life.blogspot.com/
7. http://fndkfaresi.blogspot.com/


7 ilginç şeyim;


1. Bi yerde bi böcek görsem bütün gün etkisinden kurtulamam sürekli üzerimde geziyormuş hissi olur.

2. Evde mayışmış bir vaziyette otururken birden oynak bişey çaldığında kalkıp oynarım ve eşimide kaldırırım karşılıklı göbek atarız (kocam ilk başta çok garipsiyordu ama artık o da alıştı hemen kalkıyor:)))

3. Yaşlı birine bişey söylediğimde ilkinde duymadıysa tekrar söylemek yada bağırmaktan hiç hoşlanmam.

4. Hastanede hastaların tabelaları okumayıp ısrarla gidecekleri yerleri hatta tuvaleti bile bana sormalarına gıcık olurum, bazen bilmiyorum derim

5. Bazen eğitimsiz gibi davranırım çok bilmişlerin yanında sonra bilgimle onları mat ederim, bana gıcık olurlar

6. Evde yalnızken koridordan bir gölgenin beni izlediğini hissederim 5 dk bekler sonra o gölgeyi evde ararım

7. Boş dururken aklımdan geçenleri tırnaklarımın üzerine yazarım ama kalemsiz yani hayali olarak (deli zannetmeyin ya çocukluğumdan kalan bir alışkanlık hala yapıyorum napıyımmm:P)


19 Ağustos 2009 Çarşamba

bikini


Geçen hafta Metro Gros Markete gitmiştik, eşime dambıl almak için, arada takip ediyoruz metrodaki indirimleri, neyse spor malzemelerinin yanında mayolar bikiniler vs.vardı. Tabi ben dururmuyum hemen bikinlere doğru yavaş yavaş yanaşmaya başladım tabi eşime çaktırmadan. Zaten indirimde olduğunu biliyordum ama bu kadar ucuz olacağını tahmin etmiyordum. Şu yandaki bikiniyi hemen denedim, gayet güzel oldu. Etiketi 19.99 TL idi ama biz personel indiriminden faydalanarak 13.99 TL aldık. Böylece ucuz ve karlı bir alışveriş oldu. Zaten bu renk bikini hiç kullanmamıştım, bana da çeşit oldu, önümüzdeki yaz renk renk dolanırım sahillerde...

turuncumsu oje


sihirlieller
geçen gün yazısında turuncu kırmızı ojesini göstermişti. Benimde bu renge benzer claire's den aldığım bir oje var numarası 103. turuncumsu parlak bir renk, bence ayak tırnaklarında daha güzel duruyor yada bana öyle geliyor:)) ayak tırnaklarım küçük olduğundan parlak renklerde daha çok belli oluyor. Bu arada sağ ayağımın başparmağı ayakkabıdan fena fırlamış:) kötü görüntü için sorryyy:P

18 Ağustos 2009 Salı

Tchibo'dan romantik objeler

Tchibo'nun ürünlerini çok seviyorum helede o kahve kokusunu, fırsat bulduğum her zaman mutlaka uğrarım ya da net ten bakarım. web sayfasını gezerken çok şirin şeyler gördüm. Yukarıdaki tuzluklar çok güzel, romantik sofralar için süper olabilir. Fiyatı 22.95 TL. Haftaya evlilik yıldönümümüz, bu kalpli tuzluklar hoş olurdu diye düşünüyorum.

Bunlarda dekorift kuşlar fiyatı 12.95 TL. Çok şekerler değilmi, sitede neşeli sofraların habercisi diyor ama ben daha farklı kullanırdım heralde. Pencere önüne ya da duvar rafına koyardım.

13 Ağustos 2009 Perşembe

maydonoz blog topluluğunda tanıtımım


10 Ağustosta Maydonoz Blog Topluluğunda bloğumun tanıtımı yapılmış. Çok sevindim, çok mutlu oldum. Çok çok çok teşekkür ediyorum. Umarım böylece blogum daha çok kişi tarafından okunabilir.

Maydonoz blog topluluğu sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız


6 Ağustos 2009 Perşembe

okuduklarım
Tatil uzun olunca tabi bir kaç tane kitap okumak farz oldu bana. Şezlongda yatarken en sevdiğim şeyi yapıp denizi seyredip kitabımı okudum.

Neler okuduğuma gelince ilki aşk romanı olduğunu düşündüğüm ve tatilde bir anda bitiverecekmiş gibi gelen Günahın Rengi. Ahmed Günbay Yıldız' ın son romanı olduğunu öğrendiğim (daha önce hiçbir kitabını okumamıştım) Günahın Rengi, küçük bir akdeniz kasabasında geçen bir anlık arzuya, ihtirasa ve intikam duygusuna acımasızca kurban edilen bir aşk hikayesi. Neyseki sonu mutlu bitiyor:)) (kitap Didim'de kaldığı için resmini çekemedim)


İkincisi Umut, Ayşe Kulin'in. Veda'nın devamı niteliğinde yazdığı ve Veda'dan sonra bir türlü okuyamadığım ama bulduğum ilk fırsatta edindiğim kitabı. Her zamanki uslubuyla akıcı ve bir anda bitiveren bir kitap. Beğendim mi? Evet çok ama sanki daha devamı olabilirmiş gibi geldi. Mesela Sabahat Aram'la ne zaman evlendi gibi...

Üçüncü kitap Uçurtma Avcısı, Khaled Hosseini (Halit Hüseyni). Hikaye Afganistanda geçiyor. Zengin ve ünlü bir babanın oğlu Emir ve hizmetkarlarının oğlu Hasan arasındaki arkadaşlık, bağlılık, kıskançlık ve ihaneti anlatan sürükleyici çok güzel bir hikaye. Sovyetler Birliği işgali sırasında Afgan halkının yaşadıkları ve Sovyetler Birliği çekildikten sonra da Talibanın halka yaptığı eziyetide konu alan bir kitap, süperdi.

Son olarak Orhan Pamuk ve Masumiyet Müzesi. Orhan Pamuk'tan beklenmeyecek derecede sıradan yazılmış bir aşk romanı. Kitap güzeldi ancak bir aşk nasıl bu kadar uzun anlatılır anlamış değilim 590 sayfa Füsun'a olan aşkından bahsetmiş. Beni etkileyen tek şey ise aşkına dair anılarını sevdiğinin eşyalararını saklaması.